четврток, јануари 22, 2009

Tribute to SKHCSK8KRU

Golema blagodarnost do site shto se vinovni za kreiranje na ovoj nash prekrasen skirol svet. Od pepelta ke se rodi kako i sekogash, nov zhivot, dovolno svezh i spontan, da gi razdrma povtorno ulicite na ovoj grad.

Viva La Skirol!!!

Етикети:

понеделник, јануари 19, 2009

Street&##!!@!?#SnowBoarding / part 2

Водно, Скопје, 15h, Понеделник. Уште еден ден во редот на бескрајни денови на вратоломни заебанции, нашите суперхерои и овојпат се покажаа, со бестрашен тест на еден од најголемите хендрејли што сум ги видел и во живо и на видео :)) Овој сешн дефинитивно влегува во мојата книга, заведено под РЕСПЕКТ. BTW, ова не е ништо за нив (суперхероите), бидејќи како што знаеме сите тие се отпорни на паѓање, разни отворени и затворени преломи, итн, итн. I AM LEFT SPEACHLESS, bro`s. :)

*клик на сликата за галерија

flip out

Етикети: ,

13 Comments:

At 12:37 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

dobra voznja, top fotki...

 
At 8:55 претпладне, Blogger pero rece...

handriali

 
At 11:54 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

respect do dvajcata :)

 
At 6:22 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Ke komentiram za gornava tema, koa se nema popametna rabota, golemi umetnicki dela izlagaat..

 
At 7:25 попладне, Anonymous Анонимен rece...

:)

 
At 7:42 попладне, Blogger flip rece...

opasna e maichkata, neam zborovi...mislam deka site se tamo :)

 
At 8:03 попладне, Anonymous Анонимен rece...

go ofarbale grafitot a way of life u bunjakovec gad demit :(

 
At 9:05 попладне, Blogger pero rece...

ejjjjjjj mame im ebam kultniot grafit u skopje

 
At 9:32 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ne kochat u sekoj pogled...ama nema spas...od nas:)))

 
At 11:54 претпладне, Blogger flip rece...

ke go nacrtame pak...:))

 
At 2:17 попладне, Anonymous Анонимен rece...

neka projdat izborite samo, posto pak ke go pokrijat :)

 
At 7:41 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ajde biosquad reunion :)

 
At 4:26 попладне, Blogger yanmaneee rece...

curry 6
golden goose outlet
golden goose
kyrie spongebob
golden goose
kyrie irving shoes
retro jordans
moncler jackets
curry
moncler

 

Објави коментар

<< Home

четврток, јануари 08, 2009

Street&##!!@!?#SnowBoarding

Hello all, this blog has been overtaken by the bloody Megacorp Co.! Its was on sale and has been bought by a large megacompany for lots and lots of money, and has been brought down because of offensive materials such as skateboarding and street snowboarding! The Megacorp stated that such materials are not suitable for younger audiences, cause they promoted sports and not some regular systematic life that young pepole have in this town :) Please dont try this at home, надвор е подобро. [ пошо има тон снег а неаме затворен sk8парк, нели...]

п.с. клик на сликата за линк до галерија*

flip out

Етикети:

3 Comments:

At 11:59 претпладне, Blogger pero rece...

bravo, bravo, mnogu zakon beshe , mora pak haah

 
At 2:34 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Ciganin je al najlepshi

 
At 8:26 попладне, Anonymous Анонимен rece...

top voznja, imase mnogu smea, ama ni go snema snezecot...:(

 

Објави коментар

<< Home