недела, мај 20, 2007

DIY Skate Scenes...

"When it really comes down to it, there’s no solid reason to sit around and...
На неколкуте линкчиња што ќе ги најдете на оваа страна, се гледа колку е Ду ит јорселф сцената голема (ОГРОМНА) во Америка, па ако сакате, и во Европа...
И кај нас има некои проби и тестови, но ништо конкретно до сега (како на сликата и не рачунајќи ги сегашните локални скејт паркови)...

Вреди да се погледне :)


flip out

Етикети:

7 Comments:

At 12:02 попладне, Blogger igor rece...

Mate brat kako se vika taa pesnata shto ti e u part na skirol 2 ?

 
At 11:56 претпладне, Anonymous Lisec rece...

stavajte novosti be mrzi edni !!! :)

 
At 3:21 попладне, Blogger flip rece...

Pesnata e od bendot UNKLE, neznam kako se vika....ummmmm....zaboraviv...:) hehe
POZDRAV

 
At 7:16 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

hehe,ima milion pesni od ovie

 
At 11:19 попладне, Blogger flip rece...

super bend...malku otkaceni se ama dobro picat...hehe

pozdrav

 
At 1:43 претпладне, Anonymous Joci rece...

Kao nogata be Mate?

 
At 12:57 попладне, Blogger flip rece...

Dobro e, fala na prashanje, ne e tolku losho kako shto si mislev deka ke bide...Ama pak e baburce...:) Ke ja bide za nekoja nedela, a ti javi mi se da se dogovorime za snimanje(skirol 3)treba ozbilno da se pocne.

Pozdrav

 

Објави коментар

<< Home

сабота, мај 05, 2007

Peenuts Trailer


Вчера по некоја случајност, го добив нивниот најнов трејлер, кој е снимен во Велес и морам да кажам дека сум пријатно изненаден. Трејлерот е мешавина на скејт, бајк и б-м-икс и момците солидно си ја изврчуваат задачата на мое општо задоволство :) наскоро ќе можете да го симнете на нивниот веб сајт а дотогаш еве неколку фотки од трејлерот, па уживајте !!!

flip out

Етикети:

4 Comments:

At 11:28 претпладне, Blogger igor rece...

Мате го закачи ли клипчето бе ? :)

 
At 11:37 претпладне, Blogger pero rece...

dobro e videoto

 
At 1:31 попладне, Blogger flip rece...

da, igor. :)

 
At 4:10 попладне, Anonymous peenuts-lisec rece...

videovo e partali...steta sto ne bev tamu...nigga...

 

Објави коментар

<< Home