среда, јули 07, 2010

Game of Skate

Оваа сабота, летно освежување: Game of Skate пред Maple Skateshop, дружба, музика, скејт, пиво, би дер анд супорт јор локал син.

flip out

Етикети: ,

5 Comments:

At 9:46 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

Ставете информација и каде е местото. Како инаку ќе привлечете луѓе што не се веќе муштерии на таа продавница?

 
At 12:07 попладне, Blogger flip rece...

info vekje ima kade ke se odrzi, neli pisuva @ maple skateshop, t.e na ulicata pred nego. BTW ova nema vrska so bilo kakvi MUSTERII,

pozz

 
At 2:24 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Значи според тебе, тоа Мапле скејтшоп е општопознато место за сите што го знаат македонскиот јазик?

Нешто улица, број, град, мапа...?

(се обидувам да ви помогнам да привлечете повеќе луѓе, ако не забележуваш)

 
At 6:33 попладне, Blogger filip rece...

Ako vozis skejt da, ako ne togas ova e lokacijata: ул.ѓуро ѓакович ДЕБАР МААЛО - MAPLE SKATESHOP спроти ЛАЈКА до НАЏАК. Se nadevam deka e sega pojasno za site sto go znaat makedonskiot jazik, a voedno i ti blagodaram za pomosta :)

 
At 9:03 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Filip, pogolem kurton od tebe skopjevo nema videno!

 

Објави коментар

<< Home