понеделник, јуни 16, 2008

D NU SK8 SPOT

Новата спортска сала Борис Трајковски е новичок скејт спот во градов, некако изгледа да неречам "странски", има огромен простор за флет, има клупи нетолкувисоки за менуали и некои заебанции, асфалт мазен како бебе и обезбеџењето не брка :) Единствено нешто што ми посмета беше тропањето на даската на секоја мермерна плоча пред самата сала, нерамно не цело него на делови, направено некако со недоволна полет да изгледа се беспрекорно рамно па макар се работело и за 1cm квадратен, ама местото ми е cool...

flip out

Етикети:

4 Comments:

At 2:43 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

pominav pred nekoj den od tamu, mnogu e opasno mestoto.

 
At 3:49 попладне, Blogger pero rece...

stvarno i mene mnogu mi se sviga

 
At 2:38 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

so se desi so elementite? spagi mi spomna deka se sobiralo pari ama nemav eban denar...

 
At 11:45 претпладне, Blogger flip rece...

elementite se na sigurno vo lisiche da ne recham gi spasivme....Fala mu na Pane za navremenata informacija i vchera ko za prvpat profunkcionira skejt zaednicata onaka ZAEDNO :)I AM VERY GLAD IT DID!!!

 

Објави коментар

<< Home

среда, јуни 04, 2008

Skate Contest*

Во склоп на Баскер Фестивал-от во Сабота 07.06.2008 на Скопскиот Кеј ке се одржи Скејт Натпревар, па ко воли, нек изволи :)
*UPDATE
Контестот е одложен за во Сабота 14.06.2008 на истата локација т.е. Градски Кеј.

Етикети:

8 Comments:

At 5:21 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Zivi gluposti. Ko cirkuz ke bide toa tamu. Pozdrav igor

 
At 6:53 попладне, Blogger pero rece...

da i jas mislam taka

 
At 11:33 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ama posle 12-1 vecer nema da bide:)

 
At 6:08 попладне, Anonymous Анонимен rece...

koe vreme be ?

 
At 6:51 попладне, Anonymous Анонимен rece...

mislam deka u sabota u 7

 
At 7:56 попладне, Anonymous Анонимен rece...

koa ke najdes u svetov contest so pocinja u 12 da mi se javis...

 
At 2:55 попладне, Anonymous Анонимен rece...

me zbuni skros

 
At 5:58 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Igor: Mnogu anonimusi se pojavija

 

Објави коментар

<< Home