четврток, ноември 22, 2007

Ново скејт видео !!!

Сега само што почнавме да го монтираме, би требало да биде готово за некој месец :) Видеово се снима скоро година ипол, и на него работат Јоци, Игор и Марко. Ќе ги има сите скејтери што сакале да се снимаат во изминатава година ипол меѓу кои: Виктор, Перо, Игор, Лисец, Риат, Зифи, Иле.... и уше многу други. Повеќето од скејтерите ќе имаат фул партови а има и скејтери што ќе делат парт :) Снимавме на локации као кеј, Влае, Жена парк, ГТЦ, АРМ, ваму-таму.... Има и снимки од Велес и од Струмица. Тоа е тоа, се глеаме за некој месец коа ќе е готово :) Stay tuned

pozajmeno od XMKD ... IDEMO!!!

Етикети:

6 Comments:

At 10:43 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

mislam deka covekov ima najboli stil sto nekad sum go videl,mislam vidigo u vozduh kakov e be!!!jamie...

 
At 1:05 попладне, Anonymous Анонимен rece...

леле фоткава ми е крш да му ебам!

 
At 1:37 попладне, Blogger pero rece...

dobra e slikava , olivo go tegnesh epten... hah.., abe ova za kontestov nema da bide nema uslovi ladno e epten, na prolet ke se prai, ajde pozdrav

 
At 7:47 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Oi, achei seu blog pelo google está bem interessante gostei desse post. Gostaria de falar sobre o CresceNet. O CresceNet é um provedor de internet discada que remunera seus usuários pelo tempo conectado. Exatamente isso que você leu, estão pagando para você conectar. O provedor paga 20 centavos por hora de conexão discada com ligação local para mais de 2100 cidades do Brasil. O CresceNet tem um acelerador de conexão, que deixa sua conexão até 10 vezes mais rápida. Quem utiliza banda larga pode lucrar também, basta se cadastrar no CresceNet e quando for dormir conectar por discada, é possível pagar a ADSL só com o dinheiro da discada. Nos horários de minuto único o gasto com telefone é mínimo e a remuneração do CresceNet generosa. Se você quiser linkar o Cresce.Net(www.provedorcrescenet.com) no seu blog eu ficaria agradecido, até mais e sucesso. If is possible add the CresceNet(www.provedorcrescenet.com) in your blogroll, I thank. Good bye friend.

 
At 4:47 попладне, Blogger pero rece...

ihhh... so kaza ovoj be!?!?!

 
At 9:03 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ахахах кажа дека имате спам на блогот :)

 

Објави коментар

<< Home

петок, ноември 16, 2007

Скејт контест!!! Update

Скејт контест идната Недела на 25!

Поради лошото време контестот се одложува за идната недела.
А има и промена во наградниот фонд, поточно прво место
покрај веќе спомнатите награди добива и CRIME даска!

Награди:
Senior
1-во место odessa патики
2-ро место indy блузон + капа
3-то место капа

Junior
1-во место патики + капа
2-ро место блузон
3-то капа
-------------------------

Line-up:
12h warm up
13h start
15h Drop in afterparty

Етикети:

1 Comments:

At 7:12 попладне, Blogger pero rece...

vise ide se poladno i poladno, ja mislam deka najbolji bi bilo da napraime contest u lisice!?!?!

 

Објави коментар

<< Home

среда, ноември 14, 2007

Lisice Skate Spot

Well, well, well....click the picture for pleasure :)

flip out

Етикети:

17 Comments:

At 1:29 попладне, Anonymous Анонимен rece...

zakon!

 
At 1:31 попладне, Blogger pero rece...

dobri se slikive, mate napreduvas haha

 
At 6:00 попладне, Anonymous Анонимен rece...

lelel ciganot sea kje psie tamu novo mesto ste mu nasle..

 
At 7:50 попладне, Blogger flip rece...

e fala ti pero.

 
At 4:22 попладне, Anonymous Анонимен rece...

I sega na kej sto ke se vozi? nema sekoj uslovi da odi vo lisiche na voznja.

 
At 5:42 попладне, Blogger flip rece...

diskutabilno.

 
At 6:38 попладне, Blogger pero rece...

e kako nema be, moze da mi se javite ke ideme zaedno, a na kej e -25 , taka u sekoj slucaj ebolji u lisice, nego da truli tamu na dozd i sneg

 
At 8:18 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

okay e elementot sto e tamu ali sepak...sega na kej ke nema sto da se vozi...aj za nas dobro ali za decata sto pocnuvaat...

 
At 11:50 претпладне, Blogger flip rece...

abre momchad skopskoga skejterskoga tima...mislam deka e mnogu podobro site elementi da stojat zimava (i bilo koja druga zima) na zatvoreno, za da mozeme da gi vozime a i da mozat decata so pocnuvaat slednava prolet da imaat na sto da vozat, neli? + cel zivot placeme za zatvoreno mesto za skate, i sega koga ima sansa da se napravi nesto takvo, placheme zatoa sto bilo daleku...not ok. ima nachin da se ide dotamo, samo treba dogovor. SK8orDIE

 
At 1:48 попладне, Blogger pero rece...

abe malce gluposti zborite, znam so e pricinata zaso ne idete tamu, bez vrska se pocinja nekoj ckart muabet.......so se zamarate so gluposti, daj da vozime

 
At 2:02 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Да, мате перо, се сложувам со тоа дека треба елементите да бидат сочувани и сл. Ама зашто на пример не се направеше муабет со сите фаци на сцената, зашто се прашани само одредени луѓе (Баш тие кои што немаа врска со правењето на елементите) Јас немав право да дознаам дека елементите ке се носат во лисиче, а сум учествувал во изградбата на нив? Требаше да се каже, да се праша. а не работата да биде оп туп, требаше да дознаам од човекот што ги носеше елементите, а не од сосема други фаци. Поздрав

 
At 2:37 попладне, Anonymous Анонимен rece...

u lisice e samo noviot element. ja kao so razbrav od spagi, ostanatite elementi se zemeni od grad skopje i kojznae sto im se desilo...

 
At 2:42 попладне, Blogger pero rece...

ja kolku sto znam od samoto stavanje na elemntot na kej se znaese deka toj ke bide u zimata na kej odnesen, i toa site go znaea. i ja ne bev informiran koa se nosel, i ja doznav od koga e odnesen, a neznam zaso toa smeta? a kolku sto razbrav sea drugite elemnti na kej gi odnele od komunalec( taka razbrav ne e 100% sigurno , ali gi nema na kej) i zamisli i elementot da ne bese odnesen ke go odnesea i nego!?!

 
At 2:43 попладне, Blogger pero rece...

ne razbiram u sto e problemot se karate i se nafakate za nekakvi gluposti

 
At 2:45 попладне, Blogger pero rece...

"ja kolku sto znam od samoto stavanje na elemntot na kej se znaese deka toj ke bide u zimata na kej odnesen",

abe se zaebav mesto na kej, u lsice odnesen treba da bide , heh

 
At 5:12 попладне, Blogger flip rece...

uuuuuuuuu, komentari :) taka, hubavo da se rasprikazeme...:) Nego za elementot se znaese deka kje odi vo lisice, a drugite elementi bando, ni gi skrshi koj drug ako ne "grad Skopje" najverojatno. Eden moj prijatel pred 2 dena pominuval od Kej i mi prati SMS poraka deka nekoj so shmishajbna gi "dere elementite" a jas si vikam toa ovija moive nesho zdelaju...ustvari...za ova malku povekje po reklamite...plip

 
At 4:49 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

Hello. And all nice words. great site great yes it is.
[url=http://free-porn-free-sex-free-xxx-videos.org] sex movies[/url]
sex movies
http://free-porn-free-sex-free-xxx-videos.org

 

Објави коментар

<< Home

петок, ноември 09, 2007

News! Contest!

Drop In во соработка со скејтерите организира контест во Сабота 17 Ноември кај 5 скали на Бинго (стоковна куќа Мост). Еве како отприлика ке се одвива:

Senior
1-во место odessa патики
2-ро место indy блузон + капа
3-то место капа

Junior
1-во место патики + капа
2-ро место блузон
3-то капа
-------------------------

12h warm up
13h start

15h Drop in


Ова ми го кажа вчера Зифи, така да за подетална информација мозе и него да го прасате, а ако дознае нешо ново обавезно ке пишеме!
Поздрав

Pero
live to skate-skate to live

Етикети:

5 Comments:

At 11:50 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

hihi zifi srcus moja

 
At 4:25 попладне, Anonymous Анонимен rece...

i + zifi ne dal nekoja nova idea.mora 2 kontesta po red da se na skali i toa na 5?
aj da ideme da poise na pr

 
At 4:58 попладне, Blogger pero rece...

se soglasuvam so tebe, moze nekoe novo mesto, ali koa ke razmislis na tie skali ne te brka nikoj, na posta koa trebase da se prai kontst ne izbrkaa odma pa otidovme tamu na 5. koi drugi, na kej, na plocnik???? tie se malce golemi za kontest, ali ja bi vozel sekade...

 
At 4:59 попладне, Blogger pero rece...

ako moze da pisete koj ste, vaka anonymous glupo e

 
At 8:08 попладне, Blogger flip rece...

hahaha...anonimus...kako zvuchi :)

 

Објави коментар

<< Home