сабота, февруари 24, 2007

The Ollie

Во продолжеток на секвенцирањето на трикови го имаме и кого? Па Перо? Кој? Па Перо бе. (note to our young readers: Learn this first!) THE OLLIE.

Перо [Ollie]
flip out

Етикети:

петок, февруари 16, 2007

FUCK OFF!!!


Епа вака....... вчера лагано доаѓам на Кеј, добро нафуран као и увек за вожња, плус добра атмосфера, имаше луге за возење, и одеднаш ми кажуваат го украле grind-boxot во Лисиче!!! Одеднаш онака некој bad ме степа, онака за кој кур го украле!?!?!?! Баш ни беше единствено место кај што можевме да возиме без никој да не замара, и коа временските услови се лоши, и увек има некој што ке се напраи паметен! Епа тој што го украл нека му е со среќа и ако сака слободно нека си го н****а у г* grind-boxot!!!! Баш цела екипа од Лисиче, Виктор, Мутер, и останатите се трудеа да го исчистат местото, да напраат елементи, и сега после ова знаеме дека ако нешо пак се напраи сигурно ке го украдат. Многу се нервирам, цел живот се замарам со вакви работи, цело време нешто ни крадат, или ни фрлаат у Вардар. Да ти ги е**м сељаците!!!!!!

Pero
live to skate-skate to live

Етикети:

6 Comments:

At 8:17 попладне, Blogger flip rece...

Од тоа нема спас, Перо...
Се надевам нема да се обесхрабрат момците и ќе склепаме уште еден заедно..!!!!

 
At 1:01 претпладне, Blogger Unknown rece...

Jaс се искажав преку еден пост: езнам што поттикна до ова,ама 100% сум сигурен дека некој ги има испиено парите за дрва па нашол нас да не ебе.Вчера во околу 12 часот (насабајле) отидоа во лисиче на взење Лисец,Шпаги и после доживеаниот шок одма го викнале Мутер.... Мутер кога видол што се десило се запрепастил немал зборови а за малку и ке умрел.Да не го дрвам јас многу ке ви кажам многу кратко и јасно. НЕКОЕ КОПИЛЕ ОД СЕЛОНО ЛИСИЧЕ МАМИЦАТА У ПИЧКА ДА МУ ЈА ЕБАМ НИ ГИ ДИГНАЛ ПАЛЕТИТЕ ОД ГРАЈНДБОКС ОТ..ДА ДАЕ ГОСПОД НИКАД У ЖИВОД ДА НЕ СИ ГО ВИДИ ВЕЌЕ СТОЈКО НАДРВЕН,А НА ЖЕНА МУ СВЕ ПО СПИСКУ ДА И ЕБАМ.КОЈ КРЕТЕН МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО НАПРАИ БЕ,СРАМОТАААААА!!!!! Ајт

Ако сакате цензурирајте,но ова е озбилна ствар,некој се мучи,а некој ке се грее,да му се запали куќата :-)

 
At 12:51 попладне, Blogger flip rece...

Not Censored.

 
At 3:23 попладне, Blogger pero rece...

abe kakva cenzura, da mu ebam mater na toj so go ukral

 
At 6:03 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Makedonche be..... c c c pero dobar heel na kantata brat :D

 
At 6:20 попладне, Blogger pero rece...

ahaha fala, denes na kej use bolji preku kutija

 

Објави коментар

<< Home

недела, февруари 11, 2007

Lisice Skate Spot

Ентериер, Недела, Попладне, 12.32. Време, ниту сончево ниту облачно. Слободен ден, секој ќе си го искористи како сака а јас се мислам, се врткам, незнам што да правам, нешто од страна на десното рамо ми вреска, скејт, скејт, скејт, скејт...


Звони телефон, се јавува Перо и ми вика "Ај на возење, ќе одиме во Лисиче". Yeah. Набрзинка се спремам, го собираме Иле и Мики, и стигнуваме до местото на денешните настани. Што да кажам? Местото е СУПЕР и момците што го одржуваат одлично си ја завршиле работата.

Viktor [k-grind]

Подлогата е супер, има Grind Box поголем и помал, шипки, бенкчиња, и најави за уште елементи. Услови за возење на влажно време, скејтери еден куп и одлична атмосфера го красат овој мал скопски скејтерски рај кој е далеку од центарот и гужвата, и мислам дека патот до овде вреди (15-20min.).

Pero [faking OLLIE]

Имаше добри трикчиња, некои ги фотнавме, а и има и најави за некое поголемо случување со самото место, така да...Лисиче RULEZZZ!!!

Етикети:

5 Comments:

At 3:00 претпладне, Blogger pero rece...

mnogu dobra voznja padna denes.... ollivo go zdrviv

 
At 12:18 попладне, Blogger flip rece...

Yeah You Did :)

 
At 8:47 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Добар POP дефинитивно!

 
At 11:05 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

zakon zakon mnogu dobra voznja padna. Mate nema uste fotki?

 
At 1:34 попладне, Blogger flip rece...

ima, ke gi nadopolnam denes...

 

Објави коментар

<< Home