среда, август 30, 2006

Grind Box Build Up

Пааааа како што кажува насловот,има идеја за изградба на нов
Grind Box, со одредени димензии и материјали кои му се познати
на благонаклоно кажано изведувачот на проектот, драгиот ни Мутер.
[за инфо прашајте го него]
Можеме да си се потсетиме дека скејтерите во тесна соработка
со локалните скејт шопови, досега во неколку наврати наназад си

помогнале сами на себе, со градење на разни инсталации по
локалните
скејт спотови. Кој би сaкал да помогне во инсталирање на
уште еден
мануелно грајндабилен производ етикетиран од скопската
скејт мафиа [рачна изработка] може да се обрати кај Мутер за донација
. Што би му дошло: Мутер + 200ден. = Grind Box.
Така ми кажа Виктор. Жими се:)

p.s. само напред.

Етикети:

Pannonian Challenge 07


... od 17 до 20.08.2006 во Осјек се одржа Pannonian Cahallenge по 7 пат. Ја [Перо] и Зифи оваа година го посетивме па очекувајте наскоро некој текст да прочитате као беше и што се дешаваше тамо...иначе скејт паркот е лудило.....

keep in touch!

Етикети:

2 Comments:

At 12:30 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Pero, 07 ne 06 :)

 
At 1:23 попладне, Blogger flip rece...

Ispraveno.
Fala marko:)
xixixi

 

Објави коментар

<< Home

вторник, август 29, 2006

Riat Aziri Preview

Ich mag skateboarding.
Sein mein Leben denke ich.

Пред околу 2 години, од нигде никаде на нашава мала
и тесна МКD скејтборд планета се појавуваат две нови фацки, кои допринесоа со својот "бран" на свежина во малото МКD море, а притоа помагаат и во глобалната завера против градските архитекти :) Риат e OK дете и доста талентиран скејтер и мислам дека треба да му дадеме шанса да зуцне збор-два на македонски :), за неговото досегашно искуство во Скопје и МКД, "ексклузивно" на www.skirol.blogspot.com
"Интервјуто" со Rики се спрема па...

cheerz...

Етикети:

www.skirol.blogspot.com

Од денеска па натамо ке функционира S.K.I.R.O.L blogspot-от.
Ова мало блогченце е настанато како фузија на различни насоки,
виреења и мисли, кои концентрирани лебдат како во бестежинска
состојба на површината на сцената, како одблесок на она што
се случува...на она што не поврзува....знам, чувството
е преголемо и тешко е да му се оддолее...крик од дното на
душата излегува кон површината и ги разбранува мислите...
ми се возиии...СКИРОЛ...[забегано]
Ова мало спотче ќе биде пополнето со разни содржини кои би
требало да ве информираат за скејтбординг сцената во Скопје
и пошироко
и да исфрлат по некоја мисла, идеја, фотка, пофалба,
критика,
рецензија и штотине друго :) Така да очекуваме "response"
и од вас за функционирањето на ова мало парче
"digitalen underground" хихихи :)

Се читаме...

Етикети:

2 Comments:

At 6:34 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Samo napred pa da se polni sto pocesto so kvalitetni sodrzini i site da mu se raduvame;) Aj malce da zazivee pa da go recenzirame.
Imate kompletna podrshka!

 
At 9:50 попладне, Blogger pero rece...

sajtov ke bide samo za skejt kao cela kultura i nacin na ziveenje a ne kao ekxtremen sport ili voopshto kao sport...... skejt e neshto poveke od ekstremen sport.... dobro e so ke ima i vakov sajt..... use e pocetok ke bide ok.... live to skate, skate to live!!!

 

Објави коментар

<< Home