петок, ноември 09, 2007

News! Contest!

Drop In во соработка со скејтерите организира контест во Сабота 17 Ноември кај 5 скали на Бинго (стоковна куќа Мост). Еве како отприлика ке се одвива:

Senior
1-во место odessa патики
2-ро место indy блузон + капа
3-то место капа

Junior
1-во место патики + капа
2-ро место блузон
3-то капа
-------------------------

12h warm up
13h start

15h Drop in


Ова ми го кажа вчера Зифи, така да за подетална информација мозе и него да го прасате, а ако дознае нешо ново обавезно ке пишеме!
Поздрав

Pero
live to skate-skate to live

Етикети:

5 Comments:

At 11:50 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

hihi zifi srcus moja

 
At 4:25 попладне, Anonymous Анонимен rece...

i + zifi ne dal nekoja nova idea.mora 2 kontesta po red da se na skali i toa na 5?
aj da ideme da poise na pr

 
At 4:58 попладне, Blogger pero rece...

se soglasuvam so tebe, moze nekoe novo mesto, ali koa ke razmislis na tie skali ne te brka nikoj, na posta koa trebase da se prai kontst ne izbrkaa odma pa otidovme tamu na 5. koi drugi, na kej, na plocnik???? tie se malce golemi za kontest, ali ja bi vozel sekade...

 
At 4:59 попладне, Blogger pero rece...

ako moze da pisete koj ste, vaka anonymous glupo e

 
At 8:08 попладне, Blogger flip rece...

hahaha...anonimus...kako zvuchi :)

 

Објави коментар

<< Home