четврток, август 21, 2008

Контест во Белград

На веб страната на КОБА33 се појави инфо за отворање на првиот скејт парк во Белград после 16 години, а одговорните за изведба се Општина Нов Белград. КОБА33 вика дека на отворањето и на контестот би требало да се појават доста фаци од Европа па и пошироко, со вкупен фонд на контестот од 3000Евра (читај: три илјади ) :) То је то засада брате, за повеќе инфо за настанот посетете ја страницата на КОБА33.

п.с. ако е скејтпаркот и изведувачот од сликава....ќе биде лудо.

flip out

Етикети:

5 Comments:

At 2:53 попладне, Blogger pero rece...

lele ako e vakov sk8 parkot, ova ne e normalno??????

 
At 5:08 попладне, Blogger kiki rece...

ako e dario se ke bide ok

 
At 9:25 попладне, Anonymous Анонимен rece...

apstrakcija

 
At 7:01 попладне, Blogger flip rece...

Abe Anonymous, bar da imashe neshto konstruktivno da kazesh, da te svatam, ama vaka....no can do.

 
At 7:02 попладне, Blogger flip rece...

p.s. ova se odnesuva na prethodniot post kojshto beshe izbrishan.

od Administratorot.

 

Објави коментар

<< Home