понеделник, август 11, 2008

Fly Skateboards Re-Visited


Викендов во Скопје не посетија FLY Skateboards едни од најстарите скејт фирми во Бугарија. Не дојде цел тим како што беше најавено, nevertheless како и претходно, растурија со трикови и дружба :) Сите скејт спотови во градов им се допаѓаа, снимаа за нивното ново видео, а како и обично Роди го растури НЕскејтпаркот во Карпош, на негово ошто чудење за спортската НЕискористливост на самото место, Петко спука Nollie Bigspin Transfer, Nollie fs180 Kickflip се рипаше навака натака...Ги однесовме и на Афродита во Лисиче...тоа беше атмосфера како што не сум доживеал од поодамна... Самрак, Скејт, уклучено светла од коли...Супер добра и позитивна атмосфера. Има и најава за Fly Skateboards i Etnies контест во Варна на 23 Август па кој може да се снајде или сака да оди нека се пријави за подетално инфо и контакт со организаторите. Се на се добар скејтерски викенд :)

http://flyskateboards.net/

*клик на сликата за мини-галерија :)

flip out

Етикети:

5 Comments:

At 2:06 попладне, Blogger pero rece...

super bese, i kaj zdrven ima dobri sliki

 
At 9:33 попладне, Anonymous igor rece...

da da, extra sliki ima kaj ovoj nenormalniov

 
At 9:51 попладне, Anonymous ILE rece...

ej momcite bea super, mn smea imase,a i dobra voznja...sea treba da im ideme nie na gosti:)

 
At 9:52 попладне, Anonymous ILE rece...

ej, a koj saka casovi po bugarski neka se javi kaj viktor...barata blgarski...hahahaha

 
At 12:02 претпладне, Blogger pero rece...

hhahahahahah viktor e najlud, zakon

 

Објави коментар

<< Home