недела, март 02, 2008

Strit Krejzi


Недела. Сончево. Мирен и прекрасен ден за буткање низ градот со омилената ми играчка. Закон. На ваков ден низ Скопје скејтери се појавуваат од секаде како печурки после дожд. Убаво време, нема што. Посетивме нови спотови низ градов кои накнадно ке бидат документирани и употребени...Во меѓувреме клик на сликата за галерија од денешните збиднувања...

flip out

Етикети:

4 Comments:

At 12:05 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

super galerijava. shareno shareno.
braos bracho. svaka chast :D
aj ako se ide nakaj sk ke ve baram za voznja ;D

peace and respect!
B.

 
At 12:19 претпладне, Blogger flip rece...

obavezno :)

peace and skate to u too!

 
At 2:36 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Igor: Abe ti doi nakaj skopje! Za voznja kje se najdeme! Pozdrav PNTM

 
At 5:12 попладне, Blogger pero rece...

sk8 is gr8

 

Објави коментар

<< Home