среда, декември 12, 2007

Нова ера на Скејтбордингот!Уффф.... што да ви кажам, после ова видео се запрашав зашто сум се родил тука во оваа проклета држава и овој проклет балкан, и зашто во се мора да сме последни, и се нешто не чини, и не го живеам животот него преживувам!!! аааа fuck off!!! После ова видео со сигурност можам да кажам дека почнува една нова ера на скјетбордингот, и не ми се верува какви трикови почнале да прават, и ми се свиѓа што не fenzy него стварно дечкиве возат ск8! Нема да објаснувам кој што прави, него стварно ви препорачувам да го погледнете. Можам да ви кажам само дека последниот дел го има Marc Johnson, и стварно се запрепастив коа го гледав и се наежив колку е иновативен скјетер и со каков стил вози, и колку од душа вози ск8! Незнам само на неговиот дел видов 20 нови трикови, и какви комбинации прави што никад не би ми текнало , не сум мозел ни да замислам. Respect!!! Видеово го имате на е-mule, или може на интерент да го гледате... http://www.xtreme-net.org/soundtracks/lakai_fully_flared/online/medium
Поздрав!
Pero
live to skate - skate to live

------------------------------------------

There’s some days when I am skating, and its almost like sixth sense. You know, one day you can skate horrible, and next day you woke up,and you don’t even scretch anything. I never really figure out what i did to make it that way, but some days its just that way. If u thing of something you can do it. You know skateboarding is a ideas that are put in action. Every time when you do trick its mostly in your head, your body just responding what the head is telling to do. You can do every trick you want to do, if u put your mind to, and if u try long enough. If you thing of it……..you can pretty much do on your skateboard!!! Marc. (Transworld - Modus Operandi)

Етикети:

5 Comments:

At 3:24 попладне, Anonymous Анонимен rece...

lele go gleav videovo...partali osobeno pratot na MIKE MO-PRVATA SERIJA GLEJ TE JA!!!

 
At 5:10 попладне, Blogger pero rece...

videovo e partali, i toj mike mo e zver, ali guy mariano i marc johnson neam zborovi

 
At 1:06 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Ludilo!

 
At 11:55 попладне, Blogger flip rece...

ova girl video production e neverojatno...najvekje mi se svidja sho skejterite sto gi drzat girl, chocolate, lakai i sl. se site do eden skejteri "vo dusata" sho bi se reklo i ucestvuvaat vo samata izrabotka na produktite od tie firmi, medju koe spadja i ova video...PERFEKT 10!!!

 
At 4:40 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Da da, abe nashevo makedonsko ke bide bolji :)

 

Објави коментар

<< Home