недела, октомври 07, 2007

Volcom - Let's Live


Многу добро видео што се појавило во последно време. Целото е посветено за Shane Cross. Возат само австралискиот тим на Volcom ( Dustin Dollin, Jake Duncombe, Chima Ferguson.....). После делот на Dustin Dollin сваќам зашто е најлуд!!! Има и други возачи што прв пат слушам за нив и растураат!!! Целото видео е многу добро визуелно напраено, со зборење со прича за Shane Cross, многу ми се свига као е напраено. На крај има цел посебен дел од Shane Cross од као мал кога возел некои стари снимки до последните денови коа возел sk8. Џабе зборам, видеово треба да се види хехе. Симнете го обавезно!


Pero

live to skate - skate to live

Етикети:

8 Comments:

At 1:01 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ovoj se otepa so ali na motor taka?

 
At 1:01 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ovoj se otepa so ali na motor taka?

 
At 5:40 попладне, Blogger pero rece...

da da za zal...

 
At 11:30 попладне, Blogger Nils rece...

good music!

 
At 7:07 претпладне, Blogger peenuts-igor rece...

Си еба мамата овој......

 
At 11:55 претпладне, Blogger flip rece...

bogami, se napraile za nikade so Ali, pa uste i na motor se kacile...Ah toa alkohol opasna rabota....

 
At 8:41 претпладне, Blogger Igor rece...

Za kogo kako....

 
At 1:20 попладне, Blogger flip rece...

Aj aj, mlad si ti ke doznaesh...:)

 

Објави коментар

<< Home