четврток, август 23, 2007

EU Skate Gang

Пред два дена во нашево градче пристигнаа неколкумина нови sk8тери, поточно 8 од нив, пола се од Естонија а другата половина се од Бугарија. Добро возат, уште подобро се дружат и се барем за момент малку нова, свежа крв за скејтбордингот во нашево градче...Ќе бидат тука до 30 Август па кој сака да ги сретне нека повели на Кеј...Вчера се најдов со нив и другиве sk8 бандити, па појдовме до Карпош да го видат таканаречениот "sk8park" :) Добро си поминавме, едниот од Бугарите растури, мислам дека направи fsflip и fakie hardflip и други трикови на големиот бенк, а другиот од Естонците правеше некои pool трикови на нашиот "pool" кој иначе на се личи освен на sk8pool , нешто измеѓу bank, pool и box т.е. bankpoolbox како што го нарековме со Естонецот, кој ми спомна дека досега првпат гледа една ваква, "направија" што би се рекло...хехе. Чкрапнавме и неколку фотки, па кој сака нека кликне на линк-от за СЛЕДНАВА ГАЛЕРИЈА и то...

flip out

Етикети:

2 Comments:

At 4:00 попладне, Blogger pero rece...

denes im e posleden den , pa dojdete site na kej ke ima demo voznja, druzenje, zajebavanje.......

 
At 12:06 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

mnogu malce pisyvate na stranava be
pisuejte poijse

 

Објави коментар

<< Home