четврток, септември 18, 2008

Белград Скејтпарк АпдејтВидеово е како апдејт на тоа што следува во Белград за две недели...

П.С.(пост скриптум што би рекле)
Само мала забелешка до одговорните органи околу финесата наречена изградба на скејтпарк, па да речеме баш тој во Карпош...Првиот дел од видеово би требало да покаже како НАВИСТИНА се спрема еден прав скејтпарк. 27 Септември. GOSKATE.

flip out

Етикети:

5 Comments:

At 8:56 попладне, Blogger pero rece...

da, da vidat tie od ministrestva so se i od kvazi agencii za mladi i sport sto izlagaat so komentari od vesnici deka nie ne sme znaele da vozime sk8 pa ne ni bil dobar skejt parkot, da vidi toj kreten deka sk8 park ne se pravi so rabotnici od jugoslavija so stomaci i pijat pivo i misli pravi igraliste za deca, sabanarija edna

 
At 1:16 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

shubo! :D

 
At 7:15 попладне, Anonymous Анонимен rece...

profesionalnost...

 
At 10:07 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

bevte u belgrad pero?

 
At 4:26 попладне, Blogger yanmaneee rece...

yeezy
lebron james shoes
supreme clothing
golden goose
kobe shoes
supreme
yeezys
paul george
yeezy boost 350
air jordan

 

Објави коментар

<< Home

вторник, септември 09, 2008

Van Wastell (1984 - 2008)


"On Friday Sept. 5th, Van Wastell fell from a Berlin hotel window to his death. This is devastating news for all of us here at Matix, as Van was our friend, our team rider and a close homie of mine. I don’t know what else to say other than we will miss the fuck out Van, he will continue his journey in mind and spirit. Our hearts goes out to the Wastell family during this time of confusion and sadness. WE ALREADY MISS YOU MUCH VAN…”

Етикети:

3 Comments:

At 4:43 попладне, Anonymous Анонимен rece...

rest in peace...brat

 
At 4:43 попладне, Anonymous Анонимен rece...

rest in peace...brat

 
At 9:50 попладне, Anonymous Анонимен rece...

rest in peace...brat

 

Објави коментар

<< Home

четврток, септември 04, 2008

HTOWN Skatepark Opening


Петко од Flyskateboards ми прати инфо за отварање на скејтпарк во Хасково, општина Хасково, на 12 Септември пропратено со Скејт демо и Свирка. На 13 Септември има скејт контест на НДК во центарот на Софија, па кој сака нека не контактира за понатамошно инфо. Во склоп на целава објава морам да објавам дека Скејт тимот на DVS заедно со легендата Chico Brenes ке одржат скејт демо во Солун, Грција на 15 Септември!!! Мислам дека ништо од горенаведеното не треба да се пропушти.

flip out

Етикети: