четврток, август 21, 2008

Контест во Белград

На веб страната на КОБА33 се појави инфо за отворање на првиот скејт парк во Белград после 16 години, а одговорните за изведба се Општина Нов Белград. КОБА33 вика дека на отворањето и на контестот би требало да се појават доста фаци од Европа па и пошироко, со вкупен фонд на контестот од 3000Евра (читај: три илјади ) :) То је то засада брате, за повеќе инфо за настанот посетете ја страницата на КОБА33.

п.с. ако е скејтпаркот и изведувачот од сликава....ќе биде лудо.

flip out

Етикети:

5 Comments:

At 2:53 попладне, Blogger pero rece...

lele ako e vakov sk8 parkot, ova ne e normalno??????

 
At 5:08 попладне, Blogger Unknown rece...

ako e dario se ke bide ok

 
At 9:25 попладне, Anonymous Анонимен rece...

apstrakcija

 
At 7:01 попладне, Blogger flip rece...

Abe Anonymous, bar da imashe neshto konstruktivno da kazesh, da te svatam, ama vaka....no can do.

 
At 7:02 попладне, Blogger flip rece...

p.s. ova se odnesuva na prethodniot post kojshto beshe izbrishan.

od Administratorot.

 

Објави коментар

<< Home

понеделник, август 11, 2008

Fly Skateboards Re-Visited


Викендов во Скопје не посетија FLY Skateboards едни од најстарите скејт фирми во Бугарија. Не дојде цел тим како што беше најавено, nevertheless како и претходно, растурија со трикови и дружба :) Сите скејт спотови во градов им се допаѓаа, снимаа за нивното ново видео, а како и обично Роди го растури НЕскејтпаркот во Карпош, на негово ошто чудење за спортската НЕискористливост на самото место, Петко спука Nollie Bigspin Transfer, Nollie fs180 Kickflip се рипаше навака натака...Ги однесовме и на Афродита во Лисиче...тоа беше атмосфера како што не сум доживеал од поодамна... Самрак, Скејт, уклучено светла од коли...Супер добра и позитивна атмосфера. Има и најава за Fly Skateboards i Etnies контест во Варна на 23 Август па кој може да се снајде или сака да оди нека се пријави за подетално инфо и контакт со организаторите. Се на се добар скејтерски викенд :)

http://flyskateboards.net/

*клик на сликата за мини-галерија :)

flip out

Етикети:

5 Comments:

At 2:06 попладне, Blogger pero rece...

super bese, i kaj zdrven ima dobri sliki

 
At 9:33 попладне, Anonymous Анонимен rece...

da da, extra sliki ima kaj ovoj nenormalniov

 
At 9:51 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ej momcite bea super, mn smea imase,a i dobra voznja...sea treba da im ideme nie na gosti:)

 
At 9:52 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ej, a koj saka casovi po bugarski neka se javi kaj viktor...barata blgarski...hahahaha

 
At 12:02 претпладне, Blogger pero rece...

hhahahahahah viktor e najlud, zakon

 

Објави коментар

<< Home

четврток, август 07, 2008

Fly Skateboards in Skopje!


Конечно уште една позитивна работа ке се случи кај нас во Скопје, малце да се дигне сцената и да се видат нови работи, за што станува збор? Епа вака, доага цел тим на Fly Skateboards на неколку дена на вожња во Скопје, а нормално пред се за забава и дружење, нашите пријателцинја од Варна, Валентин, Роди, Дидо и плус друго скејтери од Бугарија. Ако имате некоја идеја за некое место кај да ги однесеме на вожња слободно пишете, али неизбежни места се Мнт, Сала, Кеј..., така да ова е поивеќе као инфо, очекувајте многу слики хехе, поздрав се глеаме
Перо

Етикети:

7 Comments:

At 6:03 попладне, Anonymous Анонимен rece...

zakon zakon zakon

 
At 6:11 попладне, Anonymous Анонимен rece...

super..

 
At 2:16 попладне, Anonymous Анонимен rece...

a da pishete koa kje dojdat, za da dojdeme i nie i da gi gleame u zivo, a ne samo na sliki... kje moze? :)

 
At 2:23 попладне, Blogger pero rece...

pa normalno, sigurno denes ke se vozi na mnt i sala, taka da ne ve izlazam od kolku saat slusnete se so nekoj ili dojdete tamu

 
At 3:23 попладне, Anonymous Анонимен rece...

a moze na primer da kazes koj kje idat sigurno, za da znaeme na koj da se javime :) ili nekako pisi na stranava koa kje se dogovorite... pozz

 
At 3:43 попладне, Blogger pero rece...

nakaj 7-8 otrpilika na mnt ke bideme, so spagi se dogovriv ke mi vrti mozes so nego da se cues, ile, viktor....

 
At 12:57 попладне, Anonymous Анонимен rece...

pero, moze da pises denes kaj kje se vozi so bugarite i u kolku saat? pozz

 

Објави коментар

<< Home