среда, јуни 06, 2007

SIROTINJA ZADAJE UDARAC!

SIROTINJA ZADAJE UDARAC е прво официјално српско видео. Се планира во јули да дојдат цела банда тука кај нас, па да удриме и вожња и да напраиме проекција на видеото. Се договараме кој може да смести некој за спиење, па ако може некој нека пише обавезно! На xmkd.com видов дека главен виновник за ова видео е Miketz, незнам дали се секавате има дојдено у скејт паркот со Мики пред некој си 4-5 години, многу добро дружење падна и ми остана у глава коа праеше 360 flip на банкот хехехехе..... нема везе едвај цекам да дојдат, па ако дознам нешо ново ке ве обавестам, а и на xmkd.com може да проверите за подетални информаци...... c ya.

Pero live to skate-skate to live

Етикети:

7 Comments:

At 1:23 попладне, Blogger flip rece...

Yeah man, be there or be square !!!
ќе има возење, ќе има зезање, конечно нешто ќе се случува во нашево мало градче!!! И мислам дека треба да се консултираме со нашите јужни соседи за тоа како се прави една права скејт заедница, нели? Поздрав!!!

 
At 10:51 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

abe koga vise spomnuvate srbi...riat siptar e be ?

 
At 12:00 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Хехе што е битно.... Шиптар е ами како,нема лабаво

 
At 12:20 попладне, Anonymous Анонимен rece...

koj e ovj dame , so postavuva tolku glupi prasana

 
At 1:14 попладне, Blogger flip rece...

se mishleshe na nashite JUZNI sosedi, ne na JUGOZAPADNITE..a i sto ima vrska Riat so temava, neznam.
Pozdrav

 
At 4:51 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Srbive ke kazat naskoro koga tocno ke doagjaat poso sea bile na turnea niz srbija na voznja i na promocija na videoto. Neka pisat tuka site koj ima moznosti da sobere eden ili poveke lugje kaj nego doma koa ke dojdat. Treba da kazeme kolku lugje mozeme da smestime...

 
At 11:18 претпладне, Blogger peenuts-igor rece...

Mate shto se desi so fotkite be !

 

Објави коментар

<< Home