среда, јуни 27, 2007

XShop Contest

Пред некој ден имавме убава прилика да видиме и доживееме нешто што го нема во градов веќе поодамна. Еден добар скејт контест. Да се соберат сите, да се подружиме, да падне добра вожња и на крајот од краиштата да се турка и да се стави на мапа македонскиот скејтбординг, damnit. Морам да кажам дека се беше ок организирано, имаше доста скејтери, Озвучување на место и диџејот и водителот, free освежувања, посматрачи еден куп... просто да не ти се верува дека е Скопје. Јас си поминав убаво, се наштракав слики еден куп, а најинтересните се најдоа во следнава галерија, па повелете, кликајте :) Им посакувам на XShop уште еден куп вакви натпревари, што незначи дека и другите шопови треба да седат од страна и да гледаат, нели? За крај се надевам на еден заеднички МЕГА натпревар со гости и наши, но.....

flip out

Етикети:

вторник, јуни 19, 2007

FotkiМало освежување пред почетокот на летото скејтерско 2007-мо, топло, пред стемнување,
нов бенк и други елементи на Кеј, куп скејтери, добра атмосфера...Перфектен сетап за 2-3-4 добри фотки :) Епа ондак ...flip out

Етикети:

3 Comments:

At 1:34 попладне, Anonymous Анонимен rece...

zifi e kopile.barem taka u novo lisice se zbori

 
At 5:26 попладне, Blogger flip rece...

Taa informacija treba sam da ja doznaesh. Toj sto zbori taka treba da mu go kaze toa na nego licno, pa da si se razberat :)
Pozdrav

 
At 4:45 попладне, Anonymous Анонимен rece...

posteno mate, taka se odrzuva posten sajt.
Jebes eftina rekla kazala.
Fala za dobrata fotka //

 

Објави коментар

<< Home

среда, јуни 06, 2007

SIROTINJA ZADAJE UDARAC!

SIROTINJA ZADAJE UDARAC е прво официјално српско видео. Се планира во јули да дојдат цела банда тука кај нас, па да удриме и вожња и да напраиме проекција на видеото. Се договараме кој може да смести некој за спиење, па ако може некој нека пише обавезно! На xmkd.com видов дека главен виновник за ова видео е Miketz, незнам дали се секавате има дојдено у скејт паркот со Мики пред некој си 4-5 години, многу добро дружење падна и ми остана у глава коа праеше 360 flip на банкот хехехехе..... нема везе едвај цекам да дојдат, па ако дознам нешо ново ке ве обавестам, а и на xmkd.com може да проверите за подетални информаци...... c ya.

Pero live to skate-skate to live

Етикети:

7 Comments:

At 1:23 попладне, Blogger flip rece...

Yeah man, be there or be square !!!
ќе има возење, ќе има зезање, конечно нешто ќе се случува во нашево мало градче!!! И мислам дека треба да се консултираме со нашите јужни соседи за тоа како се прави една права скејт заедница, нели? Поздрав!!!

 
At 10:51 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

abe koga vise spomnuvate srbi...riat siptar e be ?

 
At 12:00 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Хехе што е битно.... Шиптар е ами како,нема лабаво

 
At 12:20 попладне, Anonymous Анонимен rece...

koj e ovj dame , so postavuva tolku glupi prasana

 
At 1:14 попладне, Blogger flip rece...

se mishleshe na nashite JUZNI sosedi, ne na JUGOZAPADNITE..a i sto ima vrska Riat so temava, neznam.
Pozdrav

 
At 4:51 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Srbive ke kazat naskoro koga tocno ke doagjaat poso sea bile na turnea niz srbija na voznja i na promocija na videoto. Neka pisat tuka site koj ima moznosti da sobere eden ili poveke lugje kaj nego doma koa ke dojdat. Treba da kazeme kolku lugje mozeme da smestime...

 
At 11:18 претпладне, Blogger peenuts-igor rece...

Mate shto se desi so fotkite be !

 

Објави коментар

<< Home