петок, март 23, 2007

NEWS: DIY

Се собираат пари, по 100 ден за да платиме превоз да го пренесеме елементoт на кеј во лисиче. Незнам уште колку пари фалат, али треба сите да дадеме. Виктор планира да го доправи тој елемент, да се продужи, и да се стават хандриали од страна. Парите ги собира Виктор, на кој не му е јасно нека му се јави него, или нека праша на блогов!
Поздрав
Pero
live to skate - skate to live

Етикети:

8 Comments:

At 8:36 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ako nekoj ne dae pari ke mu gi zeeme trkalata!!!!

 
At 3:36 попладне, Blogger flip rece...

Mislam deka treba da se podrzi idejata i super e sto nekoj se grizi da ne stojat rabotite vo mesto...:)
Jas dadov pari, a VIE?

Cheerz!!!

 
At 5:03 попладне, Anonymous Анонимен rece...

ama aj kazete kaj moze da najdeme nekoj odgovoren, dali uste se sobirate vo zena park, ili sea ima nekoja druga lokacija?pa koa ke me pustat od domasna nega, da pominam i da ve podrzam vo idejata. pozdrav od doma, i od puci :>

 
At 9:59 попладне, Blogger pero rece...

peder najvise vozime u zena park, ali ako doagas javi se be, ke se najdeme, za ova e viktor odgovoren
ajde pozdrav

 
At 5:33 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Abe perica ideme u petok za veles.....ili sabota ke ti se javam jas ili lisec da se dogovorime,site ke ideme ! :()

 
At 3:50 попладне, Anonymous Анонимен rece...

daj be turete neso novo da ve ebam :)

 
At 8:47 попладне, Anonymous Анонимен rece...

[color=#b30]
Как дела? И кстати.. есть мега мысль по[url=http://www.pi7.ru] видео[/url] порталу Думаю вам понравится

[url=http://www.pi7.ru/]Скачать / Смотреть кино 2012[/url]
aнекдот для разнообразия :)

Девушка на приёме у гинеколога
- Доктор, у меня такой деликатный случай. .
- Да?
- Я каждое утро, у себя во влагалище марку нахожу. . Вот посмотрите, я целый альбом этих марок собрала.
- Мдас. . Так это не марки, а наклейки с бананов!

Я 9 часов блуждала по сети, пока не вышела на ваш форум! Думаю, я здесь останусь надолго!
прошу прощеняи за опечатки.... очень маленькая клавиатура у PDA!

[/color]

 
At 10:00 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

[color=#b30]
Приветик! И кстати.. есть cупер мысль по[url=http://www.pi7.ru] видео[/url] порталу Думаю вам понравится

[url=http://www.pi7.ru]девочки в бане[/url]
aнекдот для разнообразия :)

Девушка хвастается подруге:
- Я вчера такого парняч встретила! ! ! ! У него такой член, такой член! ! У меня даже в глоове не укладывается!

Я 99 часов блуждала по сети, пока не вышела на ваш форум! Думаю, я здесь останусь надолго!
прошу прощения за опечатки.... очень маелньакя клаавиатура у PDA!

[/color]

 

Објави коментар

<< Home

вторник, март 06, 2007

BREAKING: Shane Cross (1986-2007)


Незнам колку од вас го знаете овоj скејтер, но денес коа прочитав на transworld web страницата се запрепастив!!! Shane Cross трагично го забугил својот живот во сообраќајна несреќа во Австралија. Бил фатално повреден додека се возел позади на мотор со Ali Boulala, а додека Ali e критична состојба и не се знае дали ќе преживее!?!?!?! За тие што незнаат Shane Cross е австралијанец и возеше за многу големи фирми кака аматер за Flip, Volcom, Globe, и му се предвидуваше голема иднина какао скејтер. Стварно е ова многу трагично, а со нетрпение го чекав да излезе новото Flip видео extremly sorry, за да го глеам. Ќе се послужам со дел од текстото што го напишаа на transworld страницата " Our thoughts and prayers go out to everyone involved. Live fast, die young, never forget." R.I.P

Pero
live to skate-skate to live

Етикети:

4 Comments:

At 11:50 попладне, Anonymous Анонимен rece...

sranje... neka mu e lesna zemja

 
At 12:58 попладне, Blogger flip rece...

Tazna vest uh.
dobar skejter, R.I.P.

 
At 6:30 попладне, Blogger peenuts-igor rece...

Sranje.....aj moze gore ke vozi,slusnav dek imalo dobar handrail....A so ALI shto se deshava?????

 
At 4:16 попладне, Blogger pero rece...

abe idi na flip stranicata , vcera stavija pisuva so e kako e, za ali pisuva deka se podbrila situacijata malce ,a li uste bil vo vestacka koma ,i ne se znaelo uste, idi proveri pisuva, ajde pozdrav
rip shane

 

Објави коментар

<< Home

понеделник, март 05, 2007

KOLEKTIV MAG #2

Kolektiv Mag е хрватско списание за екстремни спортови, нешто во стилот на Pendrek. Внатре ке најдете многу фотографии од скејтери од целиот балкан, и верујте стварно има добри трикови. Повеkето од тие ми се другари, летово ги запознав на Panonian. Освен слики, има и неколку интервјуа, репорти од турнеи, и мене што највише ми се допадна еден текст (skateboardin's for sale) кој го препорачувам сите да го прочитате, односно за сите што го сваќаат скејтбордингот како натпревар, и што возат за да бидат најдобри!!! K-Mag се дели бесплатно и може да го најдете во Unity. Како и да е, одлично списание, такво панкерско и ја опфаќа и подржува цела балканска скејт сцена!

Подрав до Дукс царе!!!Pero
live to skate-skate to live

Етикети:

1 Comments:

At 2:35 попладне, Anonymous Анонимен rece...

i mene najozbilno mi se svigase tekstot svarno e zakon.......iako ne sum neso sk8terka zs sum po4etni za zal ali tekstot so bese u toj broj dokazuva so e vistinski sk8ter....a ne krem4e...pozzz

 

Објави коментар

<< Home