недела, ноември 26, 2006

Picture Perfect

Иле [Frontside Croocked Grind]

Триков го снимивме со Иле на Кеј летово, и си го направи онака ладно ко да е 10cm. високо...

flip out.

Етикети:

4 Comments:

At 10:25 попладне, Anonymous Анонимен rece...

bravooo cigaan:))) zakon sekvenca isto taka. ajt pozdrav

 
At 11:07 попладне, Blogger pero rece...

ciganin je al najlepshiiii!!!!

 
At 6:03 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Da mi go jadete i dvajcata...:)

 
At 4:10 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

Hvala za intiresnuyu iformatsiyu

 

Објави коментар

<< Home

понеделник, ноември 20, 2006

Flip Skateboards

Што да се каже за мојот а верувам и на други омилен тим кој оригинално потекнува од Енглеска и е претежно составен од all-around скејтери кои рака на срце РАЗАРААТ просто...Во Про тимот влегуваат опасни фаци од типот на Penny, Rowley, Appleyard, Sarri, Boulala, Rodrigo TX, Mountain, Glifberg и Burnquist а и Amateur тимот е пополнет со нови деца како Shane Cross, David Gonzales, итн, итн, итн. Web сајтот им е уште во припрема, меѓутоа и без тоа овој тим продолжува со Глобалната Доминација. Се ми се чини дека имаат и ново видео Realy, Realy Sorry но за тоа и повеќе инфо клик на линков http://www.flipskateboards.com/

flip out

Етикети:

6 Comments:

At 2:04 попладне, Blogger pero rece...

edvaj cekam da im izleze novoto video, extremly sorry ke se vika........

 
At 10:32 попладне, Blogger flip rece...

EXTREMELY Sorry...
Kojznae sto ke bide toa...lelele...

 
At 11:07 попладне, Anonymous Анонимен rece...

a pj ladd ne e vishe za flip a? za plen b vozi ili? so prai toj kaj e? go ima na nekoe novo video? :) posleden pat sto sum go gleal e na really sorry i toa malce..

 
At 12:31 претпладне, Blogger flip rece...

PlanB dadadadada......

 
At 10:27 попладне, Anonymous Анонимен rece...

dobar tim da se nadevame deka i videoto ke e dobro

 
At 2:08 попладне, Blogger flip rece...

i jas edvaj cekam da go vidam...mislam deka remek delo ke bide...

 

Објави коментар

<< Home

сабота, ноември 18, 2006

SOFIJA REPORT

Peer deneska mislam deka mi bese eden od najdobrite denovi vo Sofija, zosto bea dojdeni trojca skejteri od Stara Zagora, dvajca od Varna i dvajca od Grcija i setavme niz cela Sofija, vozevme na skoro site najjaki mesta taka da site bea ednostavno mrdnati i pravea ebano nenormalni trikovi. a toa sto go zabelezav tuka i me natera da go napisam tekstot, e toa sto pokraj golemata razlika od godini megu skejterite i razlika na nacinot na ziveenje, tie site se drzat zaedno, se druzat i najvaznoto od se " vozat zaedno " . Dokolku toa sto go citam po blokcnjava, nekoi raspravii, podelbi, i jadenje burek megu skejteri ne mi se sviga voopsto,a isto taka minatata Sabota bev na kej so Pero i taka sami izmrznavme kako kucinja, samo Mrmo se pojavi, a Rijat so Sefedin na pola sekunda i tolku od celoto Skopje crew. A ako sakate da povozite na Grant Boxot nikako ne mu barajte kluc na Viktor zosto so garancija ke ti go pusti sakalot i ke izmrznes kako glusec na kej. Nema vrska kako i da e, mora da se sredat nekoi raboti, da se izgradi tolerancija megu sebe i da prestanete so glupite zaviduvanja i raspravii. i isto taka koj i da saka da dojde vo Sofija moze da mi se javi na : 00359899256635, i ke mozam da smestam 2-3 luge .

skate or die, saban do kraj
pozdrav . Vasile

Етикети:

11 Comments:

At 1:46 попладне, Blogger flip rece...

Yo ,Vasile!!!
Kak je obache? Karate a?
Pozdrav od Skopje i ke se cueme...

 
At 4:21 попладне, Blogger pero rece...

abe vasile shabanu eden, napraj si mail i pishi !!!!! i simni si messinger

 
At 8:47 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Abe toa mestoto u lisice e zakon!
Nemora vise da mrzneme na ona kejon mocan! A ima li nekoj so e protif da se odnese i grindboxot tamu?????

 
At 12:55 попладне, Anonymous Анонимен rece...

kaj tocno vo lisiceeee

 
At 12:57 попладне, Blogger pero rece...

javi mu se na viktor on tamu zivee eve ti broj 075 535 978

 
At 12:57 попладне, Blogger pero rece...

da be moze da se premestitamu zaso na kej nikoj nema i moze da go ukradat

 
At 5:51 попладне, Anonymous Анонимен rece...

U lisice be u "afrodita"!
Abe prasanjeto bese dali mnozinstvoto ke saka! Da ne ispadne posle Viktor ili bilo koj i da go odnese peder!!!!

 
At 6:09 попладне, Anonymous Анонимен rece...

OI !!!Vasile da te ebam u gaz.. so lazes koa na toj broj si nedostapen.. napraj mail neso.. baska mu treas na mane !! ajt pozdrav...

 
At 9:24 попладне, Blogger flip rece...

Jas sum isto za Grinbox-ot da odi vo lisice ako veke se vozi tamo...

 
At 10:54 попладне, Anonymous Анонимен rece...

abe pero aj ako si na msn u momentov pisi tuk.
vasile

 
At 8:15 попладне, Blogger pero rece...

abe shaban eden napraj si mail i pishi mi!!!

 

Објави коментар

<< Home

петок, ноември 10, 2006

Њантед [Wanted]

ВНИМАНИЕ!!!
Пробувам да го најдам овој млад дечко, Скејтер по професија, во своите златни 30-ти, поради дружба, возење скејт по цел ден и уживање во име на скејтбордот, godamit...иначе Микаел е еден од постарата генерација на скатери кои возат од поодамна и покрај нивната неактивност лично мислам дека во секое време можат да ве зачудат со некој стар/нов трик од нивната (длабока) вреќа на трикови...Вози од незнамсити која година и праи 360flip и ред други крш трикови од незнамсити која година исто, ама сепак мислам дека него го терало еден друг вид на мисла и енергија која нема никаква врска со техничко-технолошкиот дел од скејтбордингот :) па се надевам да го најдам и да се видиме, повозиме па и едно интервју да му степам ако е расположен...а?...не?...

flip out

Етикети:

13 Comments:

At 9:34 попладне, Blogger pero rece...

hahaha... da da treba da se pushtime vo edna potraga po Miki!!!

 
At 6:14 попладне, Blogger flip rece...

Treba, Treba...

 
At 9:13 попладне, Anonymous Анонимен rece...

zalazete go so nekoi dundinja :)

 
At 12:50 попладне, Blogger flip rece...

mislam deka toa ti e dobra ideja...hehe

 
At 2:31 попладне, Blogger dame rece...

hahaha

 
At 2:48 попладне, Blogger pero rece...

abe miki e legenda, na negovi godini neznam koj bi vozel use sk8, osven mate heheheheh MY WEAKNESS IS I CANT LET GO, WEAKNESS IS I CANT SAY NO!!!

 
At 4:48 попладне, Blogger flip rece...

Yeah, a REAL Weakness....hehe
More ke se pojavi od nekade ako go pobarame ushte malku..hehe

 
At 5:31 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Ne e viden odamna stvarno :)

ps. Ova deka go zborevme ti tekna? ;)

Aj Boom!

 
At 12:17 попладне, Blogger flip rece...

Boom to u too...:)

 
At 8:10 попладне, Anonymous Анонимен rece...

More shabanerio, kaj ste site be? Ve apna zimata. Denes kao cuknat sam vozev na kej si vikam aj ke doe nekoj ama tasak. u sabota da ste se nacrtale!:)

 
At 10:54 попладне, Blogger flip rece...

Yes, Sir !!!

 
At 4:42 попладне, Blogger dame rece...

vo kolku saat na kej utre

 
At 4:43 попладне, Anonymous Анонимен rece...

mi se voziii skejt

 

Објави коментар

<< Home

вторник, ноември 07, 2006

Seq:Kickflip

Деновиве треба да одиме докај Виктор и Мутер во Лисиче и да документираме нешто за да видите што и како изгледа затворениот простор за којшто има посебен пост. Дотогаш, нема да ви дојде лошо една мала секвенца...

Перо [Kickflip 8 скали]

Поздрав!

Етикети:

22 Comments:

At 10:22 попладне, Blogger pero rece...

WOOOOOOOOOOOOOOOW!!!!!!!

 
At 11:07 попладне, Anonymous Анонимен rece...

Riat go pravi boље pero !!! fuck off

 
At 11:22 попладне, Blogger flip rece...

Ти си знаеш најдобро...

 
At 12:03 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

Ova go pisal nekoj od moe ime nema veze ne sum go pisal ja... pero zakon flip!

 
At 12:24 претпладне, Blogger pero rece...

ne se zamaram so takvi shabani, toj sho go napishal toa moze DA SANJA za vakov flip, a u meguvreme moze malce da go drka na flipot!!!

 
At 4:56 попладне, Anonymous Анонимен rece...

da mi bricite od tasacive inaku jako e flipcevo brao brao samo napred nikako nazad

 
At 4:58 попладне, Blogger vasile rece...

dobro go prais flipot samo mnogu si go isplazil jazikot na slikive i ti smrdi gazot

 
At 7:18 попладне, Blogger pero rece...

da mi go bricish petelot!

 
At 9:04 попладне, Blogger flip rece...

Ej a da otvorime edna farma na petli i tashaci...:)

 
At 10:08 попладне, Anonymous Анонимен rece...

flipot ti e sranje pero i ne se kurci togas na kej od 60000 puti nitu ednas ne ti uspea i plus na steka bil 100 posto !

 
At 10:09 попладне, Anonymous Анонимен rece...

greota si

 
At 1:05 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

abe pero koj ti e nikot na skajb ili msn??

 
At 1:06 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

si go zaboraviv pasvordot i sea ne mozam da pisuam u moe ime.vasile

 
At 1:10 претпладне, Blogger flip rece...

Vasile, aj zvrcni mi na skype...

 
At 1:10 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

kakov graid box imate be??kolku e visok i kolku e dolg????vasile

 
At 1:12 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

brat inace tuka se vozi mnogu i site praat partali,neli ke dojdese be sabanu ni zaeden??vasile

 
At 1:15 претпладне, Blogger pero rece...

abe shaban ti prativ poraka na toj bugarskiot broj zaso ne vrakas???? imash msn?? kazi mi go mailot aj pozdrav

 
At 1:17 претпладне, Blogger pero rece...

a ti dado ne jadi mnogu burek, koa ke napraish flip od kej, togash ke praime muabet koj bolji prai, vaka mozesh da si zamishljas samo, shaban eden....

 
At 3:14 попладне, Anonymous Анонимен rece...

БРАВО ПЕРО ЗАКОН ФЛИП.. ТАА СРПСКА НОГА ЗАКОН ВЛЕЧЕ.. ДАДО МАЈКА ТИ СПИЕ НА ТАВАН... ВАСИЛЕ ПИШИ НЕШО ДА ТЕ ЕБАМ И ПОЗДРАВИ ГО ЛУДИОТ ЦИМЕР...

 
At 7:13 попладне, Blogger flip rece...

Ej, Ej, Ej!!!!
WATCH YOUR LANGUAGE

 
At 8:48 попладне, Anonymous Анонимен rece...

flip 8 skali ha ,da ve vidam koj ke napravi najnizok flip a?

 
At 4:50 попладне, Blogger flip rece...

Kolku treba a nikogash ne sum znael da go napravam...:)

 

Објави коментар

<< Home

четврток, ноември 02, 2006

Daewon Song - Thrasher’s 2006 Skater of the Year
Daewon Song ја заслужи престижната наградата скејтбординг гуру за 2006 година. Завчера беше избран за Trahser 2006 SOTY. На нивниот сајт пишува: Daewon ги претставува најдобрите работи од скејтбордингот... иновација, посветеност, прогрес, „лов“ на нови места за возење, и константен баланс на работ на лудилото наречено скејтбординг. Веќе преку 15 години Daewon не воодушевуваше со својот уникатен пристап кон триковите и стрит возењето, како и незаборавната мини-рамп вожња во Cheese and Crackers. Едноставно не покажува знаци на успорување на темпото со кое се внесува себеси во скејтбордингот. Има само неколкумина вистински легенди во скејтбордингот и уште помалку од нив констатно се подобруваат и после 10 години про кариера. Daewon е еден од нив. Неговата креативност во возењето е надмината само од неговиот великодушен и забавен став. Thrasher магазинот е горд што ја има можноста да го прогласи Daewon Song за скејтер на годината.

[преземено од XMKD]

flip out

Етикети:

3 Comments:

At 3:10 попладне, Blogger pero rece...

ne da zasluzil da dobie , na novovo almost -cheese and crackers sho praat so chris haslam na mini ramp sum se chudel 2 dena, a i plus na dvs -skate more kakov mu e delot, tipov e manijak!

 
At 6:32 попладне, Blogger flip rece...

Дефинитивно заслужил човеков, вози едно 100 години, се сеќевам на едно старо видео, незнам како се викаше ама здрвуе на крај еден 360флип преку хидрант, лелелелелелеелее...

 
At 7:24 попладне, Blogger dame rece...

samo so go gleav videovo cheese and crackers na you tube i iam samo 5 zbora : these guys are awesome dude!!!!!!!!!!

 

Објави коментар

<< Home

среда, ноември 01, 2006

ДОАЃА ЗИМА У КУРАЦ!!!

Полека доаѓа зима, тапа атмосвера, ладно грч и веќе одма помалце се вози. Баш денес возев на кеј и бевме тројца. Праевме муабет со Виктор за во сабота да идеме во Лисиче да го видиме затворениот простор, зашто кај и да е ќе треба да се префлаат некои елементи таму, gtind box-от и малата шипка. Ај во петок да се собереме на кеј да возиме и да се исподоговориме за во сабота да идеме во Лисиче! Ај се глеаме на кеј.....

Pero
live to skate-skate to live

Етикети:

6 Comments:

At 1:04 претпладне, Blogger flip rece...

Не да доаѓа зима него веќе фати ладно итоа убаво стегна...
Фала за Инфо и се глеаме на Кеј во петок..

 
At 1:40 попладне, Anonymous Анонимен rece...

u kolku saat u petok?

 
At 3:07 попладне, Blogger pero rece...

ako ne vrne valjda nakaj 2-3 ke ima luge ke se dogovorime ako vrne , neznam....

 
At 7:15 попладне, Blogger dame rece...

abe moze da pisete koga ke se dogovorite koga i vo kolku saat ke se ide u lisice i kaj tocno

 
At 11:11 попладне, Blogger pero rece...

pa neam pojma kaj e u lisice zatoa so viktor da ideme da vidime

 
At 12:00 претпладне, Anonymous Анонимен rece...

ajde nakaj 7-8 u petok na kej. ke ideme do lisice pa ke ideme ke vozime negde... pero javi se

 

Објави коментар

<< Home